Türkçe English
Spor ve Sosyal Yaşam
Öğrencilerimizin boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmelerini, sağlıklı, mutlu bir yaşam için spor yapmalarını, birbirlerini tanımalarını, bedensel ve ruhsal gelişimlerini sağlayabilmeleri için Bedeb Eğitimi Bölüm Başkanlığı okutmanları tarafından çeşitli spor branşlarında eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Eğitim-Öğretim yılı boyunca spor çalışmalarına katılan öğrencilerimiz, kurum içi ve dışı yapılan yarışmalarda Üniversitemizi temsil ederken başarılı sporcu ve şampiyon olma duygusunu da yaşamaktadırlar.

Kurum içi etkinlikler kapsamında Fakülte ve Yüksekokullar arası çeşitli spor dallarında turnuvalar düzenlenmektedir. Geleneksel hale gelen ve “Spor Oyunları” aı verilen bu turnuvalara çok sayıda öğrenci ve personel katılmaktadır.

Tesislerimizde yapılan bu turnuvalarda her türlü gereksinim (spor malzemeleri, forma, tişört, şort, top, vb.) Spor Müdürlüğünce karşılanmaktadır. Tesislerimiz hafta içi ve hafta sonu 8:00-21:00 arası ve bazı günlerde geç saatlere kadar açık tutulmaktadır. Yeni spor tesislerimizin inşaatları devam etmektedir.

Spor Tesislerimiz:

  2 adet çim futbol sahası 
  2 adet toprak futbol sahası 
  2 adet kapalı tenis kortu 
  4 adet toprak tenis kortu 
  5 adet açık asfalt basketbol sahası 
  2 adet asfalt tenis kortu 
  2 adet halı saha Bologna İletişim
Tel : 0224 294 05 00
Mail : bologna@uludag.edu.tr
Tasarım & Kodlama
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2015
otomasyon@uludag.edu.tr