Türkçe English
Değişim Öğrencileri İçin Pratik Bilgiler
Ulaşım

Bursa’ya Ulaşım

Feribot ile:

İstanbul Atatürk Havalimanı’na indikten sonra metro ile Yenikapı Feribot İskelesine gidin. Bu yolculuk yaklaşık 40 dakika sürecektir. İsterseniz bu güzergahta taksi de kullanabilirsiniz. Taksi yolculuğu yaklaşık 15-20 dakika sürer ve yaklaşık 65 TL tutar. Feribot biletlerinizi iskeleden ya da www.ido.com.tr adresinden satın alabilirsiniz. Gidiş kutucuğunda Yenikapı, varış kutucuğunda ise Bursa’yı seçin. Yolculuk yaklaşık 90 dakika sürecektir ve Bursa’da Güzelyalı Feribot İskelesi’nde indikten sonra direkt olarak Bursa Uludağ Üniversitesi kampüsüne giden 2/U no’lu otobüse binin.

Otobüs ile:

• İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na indikten sonra havalimanının çıkışından kalkan ve direkt olarak Bursa’ya giden otobüslere binebilirsiniz. Otobüs biletleri yaklaşık 35 TL’dir ve Bursa Otobüs Terminali’ne varış süresi yaklaşık bir buçuk saattir.
• İstanbul Atatürk Havalimanı’na indikten sonra metro işaretlerini takip edin ve metro ile “Esenler Otobüs Terminali” İstasyonuna kadar gidin. Yolculuk yaklaşık 20 dk. sürecektir. Esenler Otobüs Terminali’n de indiğinizde Bursa’ya giden çok sayıda otobüs firmasından birini seçebilirsiniz. Bursa’ya yolculuğunuz yaklaşık 3 saat sürecektir ve Bursa Otobüs Terminali’nde ineceksiniz.
• Bursa Otobüs Terminali’nden Bursa Uludağ Üniversitesi kampüsüne ulaşmak için 93 no’lu otobüse binebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık 50 dk. sürecektir.

Bursa içinde ulaşım

Bursa içinde otobüs ve metro ile seyahat edebilirsiniz. Seyahat kartlarınızı (BuKart) metro istasyonlarındaki otomatlardan alabilirsiniz.

YEMEK

Kampüste öğrenci ve personel için üç farklı menüde yemek sunan iki adet yemekhane mevcuttur. Yemek fiyatları öğrenciler için 2,5 TL, personel için de yaklaşık 6 TL civarındadır.

VİZE

Vizeye ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için lütfen Dış İşleri Bakanlığı’nın aşağıdaki sayfasını ziyaret edin: http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa

Acil durum telefonları

İtfaiye 110
Polis 155
Acil 112

Bologna İletişim
Mail : bologna@uludag.edu.tr
Tasarım & Kodlama
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2015
otomasyon@uludag.edu.tr