Türkçe English
Dil Kursları

Uludağ Üniversitesinde yabancı dil kursları Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenmektedir. 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılında Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimine başlayan Yabancı Diller Yüksekokulumuz ilk olarak Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’ndeki binasında hizmet vermiş, 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında Ali Osman Sönmez Kampüsü’ndeki binasına taşınmıştır. Halen aynı kampüste B ve C Bloklarında eğitime devam edilmektedir. Yüksekokulumuzda toplam 46 derslik, iki bilgisayar laboratuarı, bir bireysel öğrenme merkezi (Self-Access Centre) ve bir sinema salonu (Cinedrom) bulunmaktadır. 97’si İngilizce, 3’ü Fransızca, 4’ü Almanca ve 6’sı Arapça olmak üzere toplam 110 okutman görev yapmaktadır.

Kişisel gelişimine yatırım yapmak isteyen tüm öğrencilere, akademik ve idari personele yönelik birçok alanda yıl boyunca devam eden kurslar düzenlenmektedir.

Yabancı Diller Yüksekokulu Kursları

  Yabancı Dil A1 Seviyesi
  Genel Yabancı Dil B1 Seviyesi
  KPDS-ÜDS
  IELTS
  Merkezi Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Hazırlık Kursu
  İş İngilizcesi
  İş Almancası
  Erasmus Dil Kursları
  Konuşma Sınıfı

Ayrıntılı bilgi için;
http://ydyo.uludag.edu.tr/

Değişim öğrencilerimiz için her yarıyılda Eğitim Fakültesi tarafından başlangıç seviyesinde “Türkçe Dil Dersi” de açılmakta ve gelen değişim öğrencilerimize duyurulmaktadır.
Bologna İletişim
Mail : bologna@uludag.edu.tr
Tasarım & Kodlama
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2015
otomasyon@uludag.edu.tr