Türkçe English
Uluslararası Programlar
Erasmus Değişim Programı

Bursa Uludağ Üniversitesi, Erasmus Programını 2004 yılından bu yana başarı ile sürdürmektedir. 2004-2005 Akademik yılı Bahar döneminde 17 öğrencinin değişimden yararlanmaya başladığı bu programda her yıl giden ve gelen öğrenci ve personel sayılarımız artmaktadır. Erasmus programı kapsamında çeşitli ülkeler ve üniversiteler ile yapılan 300’den fazla kurumlar arası anlaşma sayesinde bugüne dek Erasmus Programı çerçevesinde, Bursa Uludağ Üniversitesi en yüksek bütçeye sahip üniversitelerinden biri olmuştur.

Secondos Değişim Programı

Secondos Değişim Programı, Avusturya Innsbruck Üniversitesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi arasında gerçekleştirilen öğrenci değişim programıdır. Değişime katılan öğrenciler, bir ya da iki dönemliğine öğrenim görmektedirler. Öğrencilere, Avusturya Innsbruck Üniversitesi tarafından hibe verilmektedir. Program sadece lisans ve doktora öğrencileri içindir.

Mevlana Değişim Programı

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimine imkan tanıyan bir programdır. Detaylı bilgi için: http://uludag.edu.tr/mevlana

Bologna İletişim
Mail : bologna@uludag.edu.tr
Tasarım & Kodlama
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2015
otomasyon@uludag.edu.tr